Lietuvos Geležinkeliai su Parrot ANAFI AI dronu

Lietuvos Geležinkeliai su Parrot ANAFI AI dronu

Liepos 5 dieną įvyko įdomūs ir informatyvūs mokymai, skirti Lietuvos Geležinkeliams.  

Į šį renginį buvo pakviestas bepiločių orlaivių specialistas Valdemar Borkovski, kuris pristatė įspūdingą Parrot ANAFI AI droną. Dronas pasižymi pažangiomis techninėmis charakteristikomis, o mokymų metu dalyviai sužinojo daugiau apie šio drono savybes ir galimybes.


Mokymų metu buvo skiriamas ypatingas dėmesys misijų planavimui ir drono panaudojimui. Dalyviai sužinojo, kaip efektyviai planuoti skrydžio misijas ir kokie reikalavimai yra būtini naudojant droną. Be to, buvo atlikta praktinė misija, kurioje naudojant droną buvo skraidoma automatiniu ir rankiniu būdu.


Liepos 31 dieną mokymų dalyviams vyko nuotolinė pamoka, vedama Šarūno Prokopimo, kuris pristatė puikios vertės programinę įrangą - Pix4Dmapper. Dalyviai išmoko, kaip apdoroti duomenis, gautus iš drono skrydžio, kad jie taptų naudingi ir pritaikomi darbe. Šios programinės įrangos naudojimas leidžia klientams ne tik sugeneruoti ortofoto žemėlapį, bet ir išnaudoti programos įrankius įvairių projektų vykdymui ir skaičiavimams.


Galima džiaugtis, kad šie mokymai ne tik parodė naujausią dronų technologiją, tačiau įgytos žinios pasitarnaus realiose situacijose ir padės Lietuvos Geležinkeliams efektyviau naudoti šiuolaikines technologijas darbo procesuose.